Yazarlarımız

 

ibrahim halil er, mevsimler kitap

İbrahim Halil ER

Araştırmacı-yazar. 31 Aralık 1968 tarihinde Gaziantep’in Nizip ilçesinde doğdu. Diyarbakır ve Türkiye'nin meşhur alimlerinden Muhammed Emin Er'in oğludur.

muhammed emin er, mevsimler kitap

Muhammed Emin ER

M. Emin Er Hocaefendi 1914 yılında Diyarbakır’ın Çermik kazasının Külüyan (yeni ismi Kalaş)köyünde doğdu. 2013 yılında Ankara'da vefat etti, cenazesini bizzat Diyanet İşleri Başkanı kıldırmıştır.

Necat çavuş, mevsimler kitap

Necat ÇAVUŞ

1957 yılında Mardin'de doğdu. Selam ve Yeni Şafak gazetelerinde günlük yazılar yazdı.Yolcunun Gözleri Parlıyor ile 1989 Türkiye Yazarlar Birliği Şiir Ödülünü aldı.

sadık yalsızuçanlar, mevsimler kitap

Sadık YALSIZUÇANLAR

Hikaye yazarı, televizyon programcısı. 1 Aralık 1961, Malatya doğumlu. Malatya Melekbaba İlkokulu (1970), Dörtyol Deneme Lisesi (1978), Hacettepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü (1983) mezunudur. Hikâyenin yanında roman, masal, deneme, araştırma ve söyleşi türlerinde de ürünler verdi. Sofra ve Efendiler Bağı yayınevimizden çıkan eserlerdir.

abdullah ünalan, mevsimler kitap

Abdullah ÜNALAN

Siirt/Kurtalan/Yeşilkonak (kadyan) köyünde doğdu. Ankara Ünv. Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne bağlı Ankara İlahiyat Fak.de yüksek lisans, Harran Üniversitesi'ne bağlı Sosyal Bilimler Enstitütüsü'nde doktora yaptı. Halen Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Öğrt. üyeliği yanında Kurtalan MYO müdürlüğünü sürdürmektedir.

emrah bilge merdivan, mevsimler kitap

Emrah Bilge MERDİVAN

1978 yılında Zonguldak’ta doğdu.Evli ve üç çocuk babası olan MERDİVAN, 2008 yılından beri çeşitli dergilerde yazdığı hikâye ve denemeleriyle tanınmaktadır. Hikâyelerini latif bir üslupla kaleme alması ve yer yer seviyeli bir mizaha yer vermesinin yanı sıra anlatmak istediklerini bu üslubun içine gizlemesiyle göze çarpar.

selçuk alkan, mevsimler kitap

Selçuk ALKAN

1968 Üsküdar doğumlu olan yazar, ilkokuldan bu yana yazmaktadır. Yazmak, onun için bir tutkudur.Lise ve üniversiteyi İstanbul’da bitirdikten sonra uzun yıllar öğretmenlik yaptı. Mesleğini yaparken, okuma ve yazma aşkı gittikçe büyüdü; çeşitli dergi ve web sitelerinde yazıları, çeşitli yayınevlerince de kitapları yayınlanmaya başladı.